Άνετη επικράτηση για τον Αίαντα Άρτας
ΑΡΧΙΚΗ >   ΜΠΑΣΚΕΤ  >Β΄ ΕΣΚΑΒΔΕ
Sportnow.gr

30.11.2015

Ο Αίαντας Άρτας μπήκε δυνατά στο ματς, με προσήλωση στην άμυνα και με καλές επιλογές στην επίθεση δεν άφησε περιθώριο στην ομάδα του Ηρακλή να μπει στο παιχνίδι, διευρύνοντας την διαφορά στο 2ο δεκάλεπτο στους 21 πόντους, με σκορ δεκαλέπτου 20-8.

Στο 3ο δεκάλεπτο η ομάδα των Φιλιατών προσπάθησε να ανακάμψει, όμως η Αρτινή ομάδα βελτιώθηκε και πάλι στην άμυνα και πετυχαίνοντας εύκολα καλάθια στην επίθεση διατήρησε τη διαφορά. Άτυχος στάθηκε ο Μηνάς Στεργίου του Ηρακλή Φιλιατών, ο οποίος τραυματίστηκε στο δάχτυλο στο 2ο δεκάλεπτο και έμεινε εκτός παιχνιδιού.

Τα 10λεπτα: 18-9, 38-17, 53-35, 74-46.

Διαιτητές: Γεροδήμος Αλ., Καλαβρουζιώτου Μ.

ΑΙΑΣ ΑΡΤΑΣ (Σμύρης Χρ.): Γιαννούλης 2, Σμύρης 11, Τσίκος, Σακκάς, Ζώτος, Κώστας 9, Ζήκος 10, Τσαμπάς 8, Παπαμιχαήλ 8, Ζαβερδινός 10, Κολώνας 8, Τσιλιγιάννης 8.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΦΙΛΙΑΤΩΝ (Μπολόφης Β.): Αθανασίου Θ. 2, Λέζος 9, Στεργίου Μ. 3, Στεργίου Αν. 5, Τσίτος, Αθανασίου Χρ. 5(1), Μάνος 4, Κοσμάς 6, Ματσούκης, Διαμάντης 12(2).

πηγή: aiasartas.gr