ΑΡΧΙΚΗ >   ΜΠΑΣΚΕΤ  >Β΄ ΕΣΚΑΒΔΕ
Sportnow.gr

26.11.2015

Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής στον β΄ όμιλο της Β΄ ΕΣΚΑΒΔΕ, ο Αίας Άρτας διατήρησε το αήττητο όπως και οι Ιππότες Κέρκυρας και Αστέρας Καλπακίου.

Όπως αναφέρεται από την ομάδα της Άρτας: «Ο Αίας βρέθηκε πίσω στο 1ο ημίχρονο 37-30, βελτιώθηκε όμως σε άμυνα και επίθεση στο 3ο δεκάλεπτο παίρνοντας το προβάδισμα στο σκορ το οποίο και διατήρησε ως το τέλος. Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν Βαγγέλης και Αντώναρος, ενώ από τον Αίαντα Κώστας, Ζήκος και Τσαμπάς.

Τα 10λεπτα: 17-16, 20-14, 6-18, 16-17.

Διαιτητές: Παπαδάκος, Ντάφλος.

ΛΟΥΡΙΩΤΙΚΟΣ ΑΓΟ (Λώλης Θ.): Κόττης Α., Σπυράκος Ε., Σακκάς Ι. 5(1), Αναστασιάδης Χ., Αντώναρος Α. 16(2), Μακρής Γ., Σακκάς Θ. 10(1), Φούντογλου Σ. 10(2), Δρακούσης Α., Βαγγέλης Δ. 18(3).

ΑΙΑΣ ΑΡΤΑΣ (Σμύρης Χρ.): Σμύρης Αλ. 6, Τσίκος Αρ. 3(1), Ντάτσης Γ., Ζολώτας Τ., Τάτσης Κ., Σακκάς Αγγ., Ζώτος Γρ., Κώστας Π. 18(1), Ζήκος Γ. 15, Τσαμπάς Β. 13, Παπαμιχαήλ Απ. 10, Κολώνας Κ.».