Νίκες για Βελισσάριο και Χουλιαράδες
ΑΡΧΙΚΗ >   ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ  >ΕΠΣ Ηπείρου
Sportnow.gr

18.09.2015

Τις νίκες κατέκτησαν Βελισσάριο και Χουλιαράδες επί Δαφνούλας και Κόντσικας αντίστοιχα στα δύο παιχνίδια που ολοκλήρωσαν την 3η αγωνιστική της Α΄ Ερασιτεχνικής.

Ο ΑΟΒ επικράτησε 3-0 της Δαφνούλας στο ΠΕΑΚΙ Ανατολής χάρη σε γκολ που πέτυχαν οι Παύλος και Βασίλης Βαρτζιώτης στο πρώτο ημίχρονο και ο Γιαννάκης στην επανάληψη, σε μια αναμέτρηση που έγινε κάτω από αρκετή ζέστη και ήλιο. Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής  οι Χουλιαράδες δυσκολεύτηκαν αρκετά απέναντι στην Κόντσικα, αλλά  τελικά πήραν τη νίκη χάρη σε γκολ του Βασίλη Αλεξίου στο 60΄. Οι φιλοξενούμενοι  θα μπορούσαν να είχαν κερδίσει κάτι περισσότερο από την αναμέτρηση αλλά έχασαν αρκετές ευκαιρίες με κορυφαία  την κεφαλιά του Σπαλιάρα στο δοκάρι στο 40΄.

πηγή: passports.gr