Όλα ανοιχτά για Αχιλλέα Νεοχωρίου και Παραμυθιά
ΑΡΧΙΚΗ >   ΜΠΑΣΚΕΤ  >Α΄ ΕΣΚΑΒΔΕ
Sportnow.gr

27.03.2016

Μεγάλο ντέρμπι έγινε στον πρώτο αγώνα μπαράζ ανάμεσα στον Αχιλλέα Νεοχωρίου και την Παραμυθιά, με τους Αρτινούς να επικρατούν στην έδρα τους για έναν πόντο, 53-52.

Έτσι, όλα είναι ανοιχτά ενόψει της ρεβάνς που θα γίνει σε λίγες ημέρες στην Παραμυθιά. Οι φιλοξενούμενοι είχαν ένα μικρό προβάδισμα στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όπου με τη λήξη του βρέθηκαν μπροστά με τέσσερις πόντους, 53-52. Στην επανάληψη έγινε πολύ μεγάλο παιχνίδι, με τον Αρχιμανδρίτη να δίνει τη νίκη στο φινάλε στην ομάδα του Νεοχωρίου με έναν πόντο.

Τα δεκάλεπτα: 15-17, 25-29 (ημχ.), 38-37, 53-52.

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Παπαχρήστος): Γιαννούλης, Κατσίμπρας 8 (2), Χαλκιάς, Θεοδώρου 6 (1), Αρχιμανδρίτης 25, Ρόκομος, Γιαννάκης 6, Τασιούλας, Ρούσσας 2, Κολιογιάννης, Κέφης 6, Μεγαπάνος.

ΚΑΕ Παραμυθιά (Καραδήμας): Χάϊδος 9, Ανδρέου, Αθανασίου, Ταχειάς 1,Λάτσος, Αθανασίου Χ. 4, Βάτσιος 12 (2), Μπάμπος 13(1), Μπίκας, Χόβολος, Καρβούνης 5 (1), Τζιάτζιος.