Πέρασε το εμπόδιο της Δαφνούλας ο ΑΟ Βελισσαρίου
ΑΡΧΙΚΗ >   ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ  >ΕΠΣ Ηπείρου
Sportnow.gr

18.09.2015

Κάτω από αφόρητη ζέστη το Βελισσάριο αν και για 37΄ τα είχε βρει σκούρα από την Δαφνούλα κατάφερε να ξεκλειδώσει την άμυνα της σε αυτό το λεπτό και τελικά να πάρει τη νίκη με 3-0, ενώ το σκορ θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο ειδικά στην επανάληψη όπου οι παίκτες του Ανέστη Ζώη έχασαν αρκετές ευκαιρίες.

Μέχρι το 37΄ που άνοιξε το σκορ το Βελισσάριο είχε τρεις καλές ευκαιρίες με τους Γιαννάκη (17΄), Σταμούλη (20΄) και Νούγια (34΄). Στο 37΄ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σταμούλ ο Βαρτζιώτης Π. με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για το Βελισσάριο. Στο 41΄ οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματα τους όταν ο Νούγιας από δεξιά έβγαλε την σέντρα και ο Βαρτζιώτης Β. με προβολή διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Το σκορ έκεισε στο 81΄ν όταν ο Γεωργούλης έκανε την σέντρα και ο Γιαννάκης με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Διαιτησία: Ντάρας (Μωυσιάδης-Παπαδόπουλος).

Βελισσάριο: Μάντζιος, Γεωργούλης, Ασωνίτης, Τσουλιάης, Βαρτζιώτης Π., Κολιός, Βαρτζιώτης Β. (69΄ Λώλης), Γιαννόπουλος (84΄Στασινός), Γιαννάκης, Σταμούλης, Νούγιας (59΄ Παπαναγιώτου).

Δαφνούλα: Ντούρος, Τσιάβος Α., Ναούμ, Τσιάβος Γ., Κωλέτσιος, Λαγός, Λάζος (62΄ Σπύρος), Κωλέτσιος Χ., Κατσαμπίρης, Οικονόμου (53΄ Ζιάρκας), Ντάφλος (75΄ Αυδίκος).